Dziecko pobaw się samo!

Posted by

Marzysz czasem o tym, aby dziecko zajęło się na dłużej konstruktywną zabawą? Co zrobić, aby tak się stało? Czy oby przez to nie będę złą mamą lub tatą?

Są dwa podejścia.

Pierwsze sugeruje, że dziecko nie może mieć ani chwili czasu na nudę. Dlatego niektórzy rodzice zapełniają kalendarz swoich pociech przeróżnymi zajęciami. Lekcje języka, pływania, muzyki i tak dalej… Jednak czy słusznie?

Drugie. Dziecko musi mieć czas dla siebie, chwilę na nudę oraz nieplanowany przez opiekunów czas.

Dlaczego?

Bo wówczas uczy się organizować samodzielnie i rozwija wyobraźnię. Ze zwykłej papierowej tuby robi lornetkę, koc i kilka krzeseł to świetny namiot. Puste butelki mogą przekształcić się w próbówki do hodowania roślin lub korpusy do rakiet. Dzieci zaczynają tworzyć coś – z „niczego”.

Możesz pomóc.

Fakt, dasz coś gotowego, ale nie do końca. Zabawki kreatywne – to o nich będzie kilka zdań.

crazy chick, deco design, buty, zabawkitotu

Eksperymenty, maszyny i ich budowa, sztuka, własna fabryka perfum lub ozdób do włosów – to niektóre z magicznych słów budzących wyobraźnię.

laboratorium mechaniki
Clementoni Laboratorium mechaniki Wodnosamolot i Hydroplan
Rozbudowany zestaw naukowy do odkrywania zasad hydrodynamiki i inżynierii okrętowej w prosty i zabawny sposób! • Zbuduj hydroplan i zanurz się w ocean przygody odkrywając sekrety inżynierii morskiej! • Zawiera ponad 130 elementów, w tym: regulowane lotki, faktycznie obracające się łopatki i moduł przekładni.

Każde dziecko jest ciekawe budowy świata i zwykłych, czasem prostych mechanizmów będących w naszym życiu codziennością. Rodzic i pedagog  ponosi znaczną odpowiedzialność za dobór zajęć i ich tematyki. To dobrze dobrane aktywności i pomoce wpływają pozytywnie na rozwój dzieci.

Laboratorium Mechaniki

Komputery, tablety oraz inne urządzenie, które kojarzą się dzieciom przede wszystkim z rozrywką…. warto czasem odstawić i powrócić do tradycji. Nie oznacza to zabawy żyłką i kijkiem 🙂

Zabawki kreatywne, edukacyjne oraz interaktywne kształtują zdolności manualne, artystyczne, utrwalają wiedzę i uczą konsekwencji. Wspierają również wiele zespołowych zadań – dając podstawy zachowań społecznych.

Zabawki plastyczne i kreatywne. Od ciastoliny, pieczątek, zestawów do malowania i rysowania, po wycinanki, szablony, zabawę w małego architekta, konstrukcje robotów.

Super zestawy zabawek kreatywnych pomogą w rozwoju Twojego dziecka. Rozwiną talenty, nie tylko plastyczne.

Bezpieczne zabawki marek: SPIN MASTER, ALEXANDER, Clementoni, COBI, DANTE, EPEE, HASBRO, MATTEL, MGA Entertainment, SIMBA, TM Toys, TREFL.