Figurki – do zabawy, do kolekcji

Posted by

Może się wydawać, że figurki to zwykłe, małe, niepozorne zabawki. To właśnie one wspierają wiele ważnych dla rozwoju dziecka obszarów. Co dokładnie?

Zanim przejdziemy do pozytywnych rzeczy, warto wspomnieć o czymś, co powoduje u nas dorosłych, lekką niechęć do drobnych zabawek. Bo kto z Was stanął bosą stopą na malutkim klocku lub figurce, wie że nie jest to ani zabawne, ani przyjemne 🙂 Jednak i takie doświadczenie można przekuć na dobre wychowanie swojej pociechy.

Lekcja pierwsza – porządek.

Figurki to nie tylko pojedyncze elementy, ale często całe serie. Odpowiednio pokierowane dziecko, szybko zrozumie, że warto układać je seriami, odtwarzać lub aranżować własne sceny. W ten sposób, mali pasjonaci figurek sami zaczną dbać o to, aby ich kolekcje były kompletne i w jak najlepszym porządku. Czasem trzeba dodatkowo stymulować takie zachowania, ale nic w tym trudnego, skoro nagrodą za to może być kolejna, upragniona figurka.

Uzupełnij swoją kolekcję SuperZings 3. W tym wyjątkowym opakowaniu znajdziesz 10 różnych figurek SuperZing, w tym jedną bardzo rzadką czyli złotą (Goldstar lub Outlaw Clint). Dzięki temu blistrowi twoja kolekcja szybko się powiększy! SuperZings to przedmioty codziennego użytku przekształcone w figurki Superbohaterów i Superzłoczyńców, które ścierają się ze sobą w Kaboom City. Każda z postaci dysponuje specjalną mocą, dzięki której może znaleźć i pokonać przeciwników. SuperZings używają swoich supermocy, chowają się w tajemniczych kryjówkach, ścigają się po ulicach wyjątkowymi pojazdami.

Pasja.

Gdy figurek zaczyna przybywać, dają więcej możliwości zabawy – w pojedynkę, z rodzeństwem, rówieśnikami czy nawet rodzicami. Przede wszystkim kształtują w wielu dzieciach pasję. Wszystko zaczyna się od obejrzenia filmu, kreskówki, bajki, lub przeczytaniu ciekawej lektury. Po burzliwym okresie oglądania i gdy dziecko zna już wszystkie teksty na pamięć, przychodzi okres poszukiwania wszelkich przedmiotów z ulubionymi bohaterami. Mogą to być postaci, zwierzęta, roboty i wiele innych.

Do jednych z najpopularniejszych należą między innymi:

Figurki Minecraft

Od czego się to wszystko zaczęło? – w dużym skrócie:

Minecraft – komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez studio Mojang AB. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty. Pierwsza publiczna testowa wersja gry została wydana 17 maja 2009 roku. Gra została wydana 18 listopada 2011 roku na komputery osobiste. Następnie wydano wersje na konsole i telefony. Jeszcze przed oficjalną premierą gra zdobyła dużą popularność i liczne nagrody. Co roku odbywa się konwent MineCon, na którym fani gry mogą się spotkać i wspólnie zagrać. Sukces gry spowodował, że zaczęto sprzedawać związane z nią przedmioty np. książki, zabawki, tematyczne klocki Lego. W latach 2015–2016 studio Telltale Games wydało spin-off zatytułowany Minecraft: Story Mode, składający się z kilku odcinków.

źródło Wikipedia (dowiedz się więcej o Minecraft)

Figurki Fortnite

Skąd ta popularność?

Fortnite: Save the World – komputerowa gra survivalowa rozwijana przez studio People Can Fly oraz Epic Games, wydana w formie wczesnego dostępu 25 lipca 2017. Gra zawiera tryb współpracy.
26 września 2017 Epic Games wydał osobną, darmową wersję gry z trybem battle royale – Fortnite Battle Royale.

Rozgrywka w trybie kooperacji opiera się na badaniach, gromadzeniu zasobów, budowaniu ufortyfikowanych budynków i walce z falami nacierających potworów. Gracze mogą współpracować ze sobą w celu zbierania przedmiotów potrzebnych do budowy fortu, który później służy do obrony przed atakującymi przeciwnikami (w grze nazywanymi „pustakami”). Skrzynie z zaopatrzeniem i przedmioty w grze są generowane na mapie losowo, a gracze otrzymują różne rodzaje broni palnej, jak na przykład strzelba czy karabin snajperski, a także białe, jak na przykład szabla czy katana.

W trybie rozgrywki wieloosobowej (Fortnite Battle Royale) bierze udział kilkudziesięciu graczy (maks. 100), w którym walczą między sobą do momentu pozostania na mapie jednej osoby lub drużyny. Tryb ten został wydany we wrześniu 2017 roku i jest rozwijany niezależnie przez Epic Games, który wydzielił go z dotychczasowej rozgrywki kooperacyjnej. Rozgrywka ta jest oparta na modelu free-to-play.

źródło: Wikipedia (dowiedz się więcej o Fortnite)

Lista figurek jest bardzo długa. Od koników, po dinozaury, pieski, kotki (figurki Schleich), przez żołnierzy po te najbardziej popularne jak: Lego, Pidżamersi, Psi Patrol, Strażak Sam, Avengers, Star Wars i wiele innych.

Kolekcjonowanie.

Z czasem pasja przeradza się w kolekcjonowanie. Tu wówczas dzieci i młodzież uczą się wytrwałości. Zdobywają umiejętność filtrowania informacji w poszukiwaniu kolejnych upragnionych figurek. Jeśli figurki są częścią planu nagradzania dziecka, to łatwiej będzie nam wychować człowieka, który w przyszłości będzie dążył do realizacji założonych celów. Zniknie również bałagan, bo rzeczy kolekcjonowane z pasją – są niemal jak relikwie. Zawsze znajdzie się na nie zadbane i eksponowane miejsce.

Zobacz pełną ofertę figurek, w tym kolekcjonerskich – kliknij -> Figurki

Figurki znajdziesz również w sieci sklepów stacjonarnych Świat Zabawek.