Gry online – dla dzieci, familijne, towarzyskie

Posted by

Pewnie szukasz gier online? Może konkretnie takich, w które możesz zagrać w sieci? Poczytaj o czymś dużo lepszym. Gry online – oderwijmy się na chwilę od wirtualnego świata – jedyny łącznik jaki z nami pozostanie, to możliwość łatwego wyboru i zakupu przez internet.

gry

Jaki masz cel?

Gram z dzieckiem, dziecko gra z rodzeństwem, gramy całą rodziną, a może ze znajomymi? Gra ma dostarczyć rozrywki? Ma czegoś nauczyć? Będzie cementować więzi rodzinne przez wspólne spędzanie czasu i pokonywanie wyzwań? Być może również rozweseli i da sporo emocji w gronie znajomych?

To właśnie cel jest najważniejszy. Jeśli znasz swoje i swoich bliskich potrzeby, to wybór będzie trafiony.

club 2% gra
Club 2% to wciągająca gra logiczna, która intryguje, uczy i bawi całą rodzinę.
Jej zasady opierają się o słynną zagadkę Einsteina, co oznacza, że jedynie 2% ludzi na całym świecie jest w stanie ją rozwiązać.
Club 2% stawia przed graczami ekscytujące zagadki, które zachęcają do logicznego myślenia – krok po kroku.
Dla graczy od 4 lat.

Rodzaj

Gry dla dzieci i nie tylko. Oferta gier jest tak ogromna i z pewnością znajdziemy coś nie tylko dla dziecka. Wszystko zależy od tego jaką funkcję ma spełnić.

MILIONERZY, GRA, ZABAWKITOTU

Gry dla dzieci możemy podzielić na wiele kategorii: edukacyjne, strategiczne, zręcznościowe, pamięć, przeciwieństwa, bitewne, zabawne, zgadywanki, poznawcze, literki i cyferki, logiczne, karciane, interaktywne. Wielu osobom gry kojarzą się z marnowaniem, zabijaniem czasu. Ten pogląd nie wziął się z „powietrza”. Główną przyczyną takiego postrzegania tej formy rozrywki jest bardzo dynamiczny rozwój gier komputerowych i sieciowych. Niestety bardzo wiele z nich reprezentuje marny poziom. Zabawa polega głównie na bezmyślnym strzelaniu, zbieractwie i hodowaniu wirtualnych bytów.

rebel, gry

Jak to było dawniej i czy nadal gry tradycyjne mogą być świetną formą rozrywki, edukacji i wspaniałych chwil spędzonych w gronie bliskich?

Tak.

Zacznijmy od ciężkiego kalibru – szachy. To gra naprawdę wymagająca, ale piękniejszego, bardziej klasycznego i inteligentnego modelu rozrywki, rywalizacji nie znajdziemy. Warcaby, Chińczyk, Eurobiznes, Bierki? – Cóż, nic lepszego na ćwiczenie zręczności, nauki przewidywania i planowania.

Poniżej prezentujemy dosłownie kilka z gier. Na końcu znajdziesz klarowny podział ze względu na ich kategorie.

scrabble tower, zabawkitotu.pl

Gra Scrabble™ Towers przenosi wyszukiwanie i układanie słów na całkiem nowy poziom!
Układaj słowa, korzystając tylko z dziewięciu płytek widocznych na podstawce.
Uwaga! Możesz wybierać tylko litery,
które stykają się ze sobą w pionie, w poziomie lub na ukos.
Następnie zbierz wykorzystane przez siebie litery i rozpocznij budowę swojej wieży.
Im dłuższe słowa utworzysz, tym wieża będzie wyższa.
Ale to nie wszystko – zdobywaj także płytki z bonusami, które są wyższe. Myśl strategicznie!
Zwycięża gracz z najwyższą wieżą!
W zestawie podstawka do gry, 44 zwykłe płytki z literami i 15 płytek z bonusami.
Gra dla 2-4 graczy, od 10 roku życia.

Sprawdź również pozostałe, bardzo ciekawe wersje gier: SCRABBLE

Gry edukacyjne

Edukacyjna gra planszowa „Byli sobie podróżnicy” to nauka poprzez zabawę. Celem gry jest odkrycie miejsca, w którym został ukryty mityczny skarb. By tego dokonać wybierasz jeden z czterech statków i ruszasz na morską wyprawę. W pierwszej kolejności musisz odnaleźć i zrekonstruować zagubioną mapę. Jej części, zostały ukryte w butelkach, które pływają swobodnie w morskich przestrzeniach. Rekonstrukcja mapy daje ci możliwość odnalezienia miejsc, w których ukryto papirusy z szyfrem do skarbca. Szyfr składa się z dwóch znaków zapisanych na dwóch odrębnych papirusach. Po odnalezieniu szyfru sprawdzasz do którego z czterech skarbców pasuje. Uważaj, nie daj się zaskoczyć, bądź sprytny, wykorzystuj swą wiedzę, atakuj zanim sam zostaniesz pokonany. Wygrywa gracz, który odnajdzie skarb jako pierwszy.

50 gier dla dzieci, zabawkitotu

Laboratorium 50 gier z Marchewką to bogaty zestaw stworzony z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Dzieci mają do dyspozycji grającą i podświetlaną Marchewkę oraz mnóstwo materiałów wykonanych z grubego kartonu, przedstawiających sympatyczne zwierzęta i przedmioty ze świata farmy. Centrum Badań Lisciani opracowało i przetestowało zestaw 50 gier, które rozwijają podstawowe kompetencje dzieci: Alfabet; Pierwsze słowa i liczby; Kształty i kolory; Pamięć; Zwierzęta; Logika; Uwaga; Porównywanie. Opis wszystkich gier przedstawiony jest w dołączonej do zestawu książeczce.

Bohaterką gier jest sympatyczna Marchewka, która mówi i świeci się. Zabawa z nią jest bardzo prosta. Dzieci starają się odgadnąć prawidłową odpowiedź na zadane pytanie, naciskając Marchewką na czarne kółeczko znajdujące się obok wybranej odpowiedzi. Jeśli wybór jest prawidłowy Marchewka świeci się i wydaje różne okrzyki. W przypadku błędu Marchewka zachęca dziecko do ponownej odpowiedzi.

Interaktywna Marchewka (zawiera baterie: 2 AG13 po 1,5V); Kolorowy paw; Ogród warzywny; 12 mini puzzli ze zwierzętami; 24 karty memo z pisklętami; 15 kart ze zwierzętami; Dwustronna plansza w kształcie koguta; 4 pionki z figurami gospodyń domowych + podstawki; Koła losujące ze strzałką; Puzzle z kurą gadułą; 60 jajeczek z literkami i liczbami; Traktor z mlekiem; Woreczek do losowania; Dwustronny maxi plakat; Poradnik dydaktyczny z objaśnieniami do gier. Wyprodukowano we Włoszech. Wymiary opakowania: 34.5 x 27.5 x 8 cm. Dla dzieci w wieku: 3-6 lat.

MOJE NA GÓRZE, GRA PLANSZOWA

Alexander Gra Moje na Górze – Exclusive Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu! Dlaczego? Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź, jakiej udzielisz, przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala – spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów?

RUMMIKUB, ZABAWKITOTU

Rummikub – klasyczna gra, którą warto mieć!

Znajdź najlepszą grę:

GRY PLANSZOWE | GRY KARCIANE | GRY ZRĘCZNOŚCIOWE | GRY LOGICZNE | GRY EDUKACYJNE | GRY TV I ELEKTRONICZNE | WSZYSTKIE GRY

Najlepsze gry od Alexander, Clementoni, Czuczu, Epee, Hasbro, Mattel, Rebel, Simba, Smoby, TM Toys, Trefl, Winning Moves.