Milionerzy – w Twoim domu!

Posted by

Gra planszowa Milionerzy, wzorowana na turnieju telewizyjnym to forma rozrywki dla całej rodziny. Pytania w grze pochodzą prosto z programu, czasem są zaskakująco łatwe, innym razem zmuszają uczestników do niezłej łamigłówki.

Teraz każdy z nas może być milionerem!

milionerzy, tvn, gra planszowa, nowa edycja, zabawkitotu.pl

Do wykorzystania trzy koła ratunkowe – pomoc publiczności, telefon do przyjaciela, opcja 50:50. „Poproszę o telefon do przyjaciela” – znana wszystkim fraza z programu telewizyjnego Milionerzy, emitowanego w jednej ze stacji telewizyjnych. Chętnych jest wielu, aby usiąść obok znanego prowadzącego i odpowiedzieć dobrze na pytania prowadzące do miliona!

Na czym polega gra?

Przygotowanie: początkowo należy przygotować całą planszę oraz karty do gry. Należy rozdzielić 12 talii kart z pytaniami według ich 12 różnych wartości – progów. Talie kart powinny być umieszczone zgodnie z „Drzewem Pieniędzy” (od pytań za 500 zł do pytań za milion złotych).

plansza milionerzy - gra, tvn, zabawkitotu.pl

Następnie rozdzielamy talię z kartami, na których znajdują się koła ratunkowe „Pytanie do publiczności/Telefon do przyjaciela” oraz z kartami z ciekawostkami. Po przygotowaniu kart, każdy gracz bierze ramkę, trzy żetony  – Koła ratunkowe ( 1 x 50:50, 1 x Pytanie do publiczności, 1 x Telefon do przyjaciela), cztery karty Pytanie do Publiczności/Telefon do przyjaciela z odpowiedziami A, B, C, D, oraz wybiera jeden pionek.

Jak grać?

Liczba rund jest ustalana na początku gry. Gracze odgrywają po kolei rolę prowadzącego, zadając pytania pozostałym uczestnikom. Każdy z nich jest prowadzącym przez taką samą ilość rund jak inni gracze. Wszyscy gracze stawiają wybrane przez siebie pionki na planszy z „Drzewem Pieniędzy” na polu z najniższym progiem (500 zł).

Prowadzący zaczyna grę, umieszczając w swojej ramce kartę z pytaniem za 500 zł, pamiętając o zakryciu poprawnej odpowiedzi na pytanie, widocznej z tyłu ramki. Następnie zadaje pytanie umieszczone na karcie oraz podaje cztery możliwe odpowiedzi. Pozostali gracze odpowiadają na pytanie, zakrywając na swojej ramce za pomocą suwaków trzy ich zdaniem błędne odpowiedzi. Zaczynając od gracza po swojej lewej stronie, prowadzący pyta wszystkich po kolei, czy chcą wykorzystać Koło Ratunkowe. Gracz może wykorzystać trzy Koła Ratunkowe przy dowolnym pytaniu. Jeśli jednak ostatecznie wybierze odpowiedź, nie może już jej zmienić. Gracz nie odkrywa jeszcze swojej ramki z wybraną odpowiedzią.

Gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara dotąd, aż ostatni gracz wybierze ostateczną odpowiedź.

Koła ratunkowe

milionerzy, gra planszowa, zabawkitotu

Gracz może wykorzystać dowolne Koło Ratunkowe (lub wszystkie), po usłyszeniu pytania. Kiedy uczestnicy proszą o wykorzystanie Koła Ratunkowego, kładą żeton na planszy w wyznaczonym miejscy, na swoim polu. Prowadzący po przeczytaniu pytania, po kolei, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, pyta graczy czy chcą wykorzystać jakieś Koło Ratunkowe.

milionerzy 50na50 gra, zabawkitotu
publiczność milionerzy, gra, zabawkitotu
telefon do przyjaciela, milionerzy, gra, zabawkitotu.pl
Gra planszowa Milionerzy sprawdzi się podczas rodzinnych spotkań i świąt. W grę można grać samodzielnie, od 2 do 4 graczy, lub drużynowo. To jak? Sprawdzicie, czy to już Wasza ostateczna odpowiedź?

A może wersja dorośli vs dzieci?

milionerzy gra dorośli vs dzieci w zabawkitotu.pl

Gra Milionerzy dostępna jest w sklepie zabawkitotu.pl oraz w sieci sklepów stacjonarnych Świat Zabawek.