Pistolety, strzelby, wyrzutnie, łuki – militaria dla dzieci i nie tylko

Posted by

CQC, CQB – Nerfy, Laser Tag – co to jest i gdzie się bawić. Rozrywka dla najmłodszych, małych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jak zacząć i gdzie?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że zabawa ta polega na rozgrywaniu różnych konkurencji z użyciem bezpiecznej broni (bardzo często jest alternatywą dla paintballa – bez farby, niepotrzebnego bólu). Super pomysł na urodziny dla dzieci, młodzieży i dorosłych w postaci zabawy NERF, LaserTag oraz rozgrywki Airsoft.

Coraz modniejsze stają się hale do walk w przestrzeniach zamkniętych (walka na małej odległości, walka bliska, walka w pomieszczeniach) – czyli prawdziwa gratka dla miłośników militariów, wojska, służb specjalnych.

Jest to specjalna metoda, którą w rzeczywistości stosują świetnie wyposażone i wyspecjalizowane (siły specjalne) jednostki: wojsko, pododdziały sił zbrojnych, pododdziały policyjne oraz inne organy ścigania. Służy ona do zdobywania pomieszczeń i walki wewnątrz nich.

W halach, celowo rozmieszczane są przeszkody stałe oraz mobilne. Większość obiektów przystosowana jest zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych graczy.

Ważne, aby wybierać obiekty, które zapewniają merytoryczną i doraźną pomoc podczas rozgrywek!

My First Mighty Blasters od LITTLE TIKES

My First Mighty Blasters LITTLE TIKES

Tu mamy prawdziwą niespodziankę. Nie od dziś wiemy, że już najmniejsze dzieci pragną brać udział we wszystkich atrakcjach, jakich mogą kosztować starsze dzieciaki. Nie zawsze jest to możliwe, ale dzięki My First Mighty Blasters te marzenia, tych najmłodszych mogą się spełniać.

Co to jest?

My First Mighty Blasters łączą pomysłową zabawę z fajnymi, bezpiecznymi miotaczami. Łatwe w użyciu nawet dla przedszkolaków! Zobacz możliwości jednego z nich!

  • Dual Blaster ma zasięg około 3,65 metra!
  • Wystrzeliwuje dwa zasobniki jednocześnie
  • Jest łatwy do załadowania i wystrzelenia
  • Wyposażony w sześć zasobników mocy, w tym Magmę, Dino Smash, sieci, kolce, falę uderzeniową i jedną tajną moc!
  • Dla dzieci w wieku od 3 lat

Uwolnij potężne moce swoich dzieci już dziś – dzięki Little Tikes My First Mighty Blasters Dual Blaster!

NERFY

To rozgrywka zalecana dla dzieci powyżej 8-go roku życia. NERF to pełna przygód bitwa na pianki. Pistolety i wyrzutnie NERF, to futurystyczna, kosmiczna broń! Posiada zdolność strzelania piankami na odległość nawet 20 metrów! Możliwość rozgrywania wielu scenariuszy zabawy. Jest to bezpieczna, aktywna forma spędzania czasu – idealny prezent na urodziny dla dziecka, jak i super przygoda na weekend.

W profesjonalnych halach, standardem jest to, że każdy uczestnik otrzymuje okulary ochronne, które zabezpieczają oczy, a to gwarantuje komfort psychiczny graczy i opiekunów dziecizanim zaczniecie przygodę, zwróćcie na to UWAGĘ!

NERF Elite Rapidstrike C5-18

Wyrzutnia Nerf Elite Rapidstrike to automatyczna wyrzutnia z 18 strzałkami w magazynku. Tylko za jednym pociągnięciem spustu możesz szybko i precyzyjnie wystrzelić całą amunicję! Dzięki szynie taktycznej dołączysz elementy z innych wyrzutni Nerf Elite. W zestawie 18 strzałkowy magazynek typu clip strip.

Nerf Elite Rapidstrike to automatyczna wyrzutnia z 18 strzałkami w magazynku. Tylko za jednym pociągnięciem spustu możesz szybko i precyzyjnie wystrzelić całą amunicję! Dzięki szynie taktycznej, dołączysz elementy z innych wyrzutni Nerf Elite. W zestawie 18 strzałkowy magazynek typu clip strip.

Strzelby – nie tylko do zabawy w hali

Świetna zabawka, która sprawdzi się we wnętrzu oraz w zabawach ogrodowych. Dorosłym, często służy jako uzupełnienie stroju karnawałowego lub tematyczną imprezę ze znajomymi.

Strzelba zabawka Utah Western 12-shot 756mm

Od zabawy do profesjonalnych szkoleń

Close Quarters Combat (CQC) lub Close Quarters Battle (CQB). To rodzaje walki z udziałem zazwyczaj małych pododdziałów (nazywanych też sekcjami) zwalczającymi przeciwnika z broni indywidualnej. Wszystko odbywa się na stosunkowo małej odległości. Najczęstsze scenariusze walki w przestrzeniach zamkniętych to te, w których atakujący napastnicy dążą przez zaskoczenie do szybkiego zdobycia struktury obrońców. To nie jest łatwe zadanie – przeciwnicy, zakładnicy / cywile i towarzyszące sobie sekcje mogą być przemieszani. Szybki atak i precyzja to podstawa.

Aby w pełni cieszyć się tego typu rozgrywkami, należy nauczyć się sprawnie posługiwać bronią (Nerfy i inne) i szybko podejmować decyzje. Dla ciekawych – polskie instytucje wyszkolone i stosujące te taktyki, to między innymi: Wojska Specjalne, Samodzielne PAP KWP i BOA KGP.

Sprawdź wszystkie ZABAWKI MILITARNE – dostępne w sklepie internetowym zabawkitotu.pl oraz sieci sklepów stacjonarnych Świat Zabawek