roboty dla dzieci

Roboty na prezent dla dzieci

Posted by
Lego Mindstorms 51515 Wynalazca robotów

Roboty dla dzieci

Zbliżają się święta i na pewno już zastanawiałeś się co kupić dziecku pod choinkę. Z pewnością musi to być coś wartościowego, co rozwinie jego wyobraźnię i podstawowe umiejętności. Hitem ostatnich lat są roboty dla dzieci do nauki programowania, które uczą przede wszystkim logicznego i kreatywnego myślenia. Programowanie może również pomóc w zrozumieniu otaczającego świata, zapewniając przy tym masę dobrej, niekończącej się zabawy.

Robot Lego Mindstorms

Na tle robotów do programowania z pewnością wyróżnia się zestaw Lego Mindstorms Wynalazca Robotów. Ta świetna zabawka łączy w sobie funkcje ponadczasowych klocków Lego, czyli możliwość budowania własnych konstrukcji z interaktywnością programowalnych robotów. Ponadto zabawkę można sterować aplikacją na urządzeniach mobilnych, ucząc się przy tym sposobu działania języka Scratch lub Python.  Zestaw pozwala również na interaktywną zabawę w aplikacji oraz na żywo. Dla robota żadna misja nie będzie przeszkodą – można go nauczyć grać w piłkę, strzelać, wykonywać misje zlecone w aplikacji i wiele innych. To prawdziwa gratka dla fanów klocków Lego.

Lego Mindstorms

Clementoni Chodzący Robot WalkingBot

Kolejnym świetnym robotem jest Clementoni Chodzący Robot. Jest to zestaw naukowy, który w prosty i zabawny sposób sprawi, że własnoręcznie zbudowany robot zacznie chodzić. Budowanie tego 40-sto elementowego robota wyposażonego w dwuosiowy silnik sprawi, że każde dziecko go pokocha! Zestaw idealnie nadaje się na prezent dla dziecka od 8 lat.

Clementoni Mówiący Cyber Robot

Wartym uwagi robotem jest zestaw naukowy Mówiący Cyber Robot od Clementoni. Ten niesamowity robot posiada aż 7 trybów zabawy. Programowanie robota jest możliwe dzięki prostej w obsłudze aplikacji na urządzenia mobilne. Robot posiada możliwości nagrywania głosu, dzięki czemu sprawdzi się także do rozmów z przyjaciółmi jako Walkie Talkie. Do zestawu dołączono również programator manualny, w którym zawarto karty z kodem QR z poleceniami dla robota. W podręczniku naukowym znaleźć można masę wiadomości na temat elektroniki i robotyki, pozwalających dziecku na odkrycie nowego wymiaru zabawy.

Clementoni Robot Mind

Innowacyjnym inteligentnym robotem od Clementoni wartym uwagi jest Robot Mind. Robot pozwala przeprowadzić dzieci przez proces uczenia się przedmiotów ścisłych, takich jak atematyka, arytmetyka i geometria. Pozwala wprowadzić elementy projektowania i programowania za pomocą aplikacji lub głosu. Potrafi tworzyć geometryczne kształty i precyzyjne projekty o różnej trudności. Może zostać zaprogramowany do wykonywania działań arytmetycznych, zachęcając dziecko do rozwiązywania zadań i logicznego myślenia. Robot idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku 7 lat i starszych.

Clementoni RoboMaker zestaw startowy

Świetnym zestawem do odkrywania sekretów robotyki i kodowania jest RoboMaker Zestaw Startowy od Clementoni. Elementy z zestawu pozwalają na stworzenie aż 3 robotów, które zaprogramować można dzięki aplikacji mobilnej. Roboty potrafią wykonywać wiele zabawnych czynności, które pomagają rozwijać myślenie komputacyjne. Idealnie nadają się na prezent dla dzieci w wieku 8 lat i starszych.

Clementoni Koko programowalny robot krokodyl

Naukę programowania dla najmłodszych idealnie wspiera Koko Programowalny Robot Krokodyl od Clementoni. Ten uroczy krokodyl idealnie sprawdzi się u dzieci już powyżej 3 roku życia. Koko posiada 15 kierunkowych kart umieszczonych na plecach, które wspierają różne ruchy krokodyla. Robot potrafi rozpoznawać i reagować na magnetyczne jedzenie, spać, pływać, a także przestraszyć! Wiele efektów dźwiękowych sprawi, że nauka programowania w prosty i zabawny sposób rozwinie umiejętność logicznego myślenia, rozwój orientacji przestrzennej a także umiejętność rozumienia ciągów przyczynowo-skutkowych.