Zabawki kreatywne i plastyczne dla dzieci

Posted by

Kreatywność i dobrze rozwinięta wyobraźnia to cechy, które wykształcone za dziecka przydają się w całym życiu. Warto wspomóc proces nauki tych cech poprzez artykuły kreatywne i plastyczne dla dzieci. Przecież od zawsze wiadomo, że najwięcej dzieci uczą się przez zabawę! Sprawdź nasze zabawki kreatywne i plastyczne.

Zabawki kreatywne i plastyczne dla Twojego dziecka

Mozaiki dla dzieci

Mozaiki to zabawki niesamowicie wspierające kreatywność, motorykę, zdolności planistyczne i artystyczne oraz wyobraźnię dziecka. Pozwalają tworzyć niemal nieskończoną ilość wymyślonych kształtów. Co więcej, pomagają ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, poprzez kopiowanie wzorów z dołączonych do zestawu książeczek z przykładowymi wzorami. Mozaiki są idealnym przykładem na kreatywne udekorowanie pokoju dziecka ich własną pracą.

Masy Plastyczne

Masy plastyczne dla dzieci to stuprocentowa gwarancja dobrej zabawy. Jest to również dokonały pomysł na ćwiczenie motoryki, kreatywności oraz zdolności plastycznych. Uczą także koordynacji i sprzyjają koncentracji. Angażują nie tylko dziecko, ale też całą rodzinę. Nadają się do tworzenia różnorodnych kształtów i form. Różnorodność kolorów sprawia, że zabawa nie ma końca!

Tablice do rysowania

Istnieje kilka rodzajów tablic do rysowania. Tablice magnetyczne, stojące, kredowe, suchościeralne, magnetyczne. Każda przynosi jednakową frajdę z ich użytkowania. Dzieci mogą nie tylko bawić się w szkołę, ale także ćwiczyć rysowanie, pisanie i liczenie, czy też zapisywać swoje osiągnięcia. Są świetnym i ponadczasowym pomysłem na prezent. Zachęca dzieci do zabawy, a także ćwiczenia pisania i liczenia.

Pieczątki dla dzieci z postaciami z bajek

Każdy maluch uwielbia pieczątki, szczególnie z ulubionymi postaciami z bajek. Pieczątki dla dzieci są idealnym sposobem na motywację dzieci, ale także na ćwiczenie koordynacji ręka-oko. Odciskane na kartce kształty mogą być idealną okazją do ćwiczenia kolorowania bez wychodzenia poza linię, a co za tym idzie – ćwiczą motorykę i kreatywność dziecka. Dzięki pieczątkom można także tworzyć samodzielne obrazy i historie.

Zestawy do rysowania

Kreatywne zestawy do rysowania są marzeniem każdego małego artysty. Najczęściej obejmują one ołówek, kredki lub farby i inne przydatne gadżety. Różnorodność artykułów wspiera rozwój wyobraźni oraz ćwiczenie technik. Z łatwością pozwala stworzyć najbardziej kreatywne i oryginalne prace. Są idealnym pomysłem na początek kreatywnej przygody małego rysownika.

To tu znajdziesz najlepsze zabawki kreatywne i plastyczne. Sprawdź naszą całą ofertę.