Zdążyć z prezentem⭐kupujemy zabawki

Posted by

Czas prezentów dla dzieci się zbliża. Jak bez stresu i rozsądnie kupić prezenty dla dziewczynki i chłopca? Na co zwracać uwagę? Gdzie popełniamy błędy, które później przeradzają przyjemne zakupy w walkę z czasem?

Poczekam, z pewnością będzie jeszcze taniej, a tu… niespodzianka

Pamiętajmy, że czasem nie warto zbyt długo czekać na promocję danej zabawki. Sytuacja może się zmienić diametralnie. Zabawki objęte obniżką ceny mogą najzwyczajniej sprzedać się szybciej niż nam się wydaje.

Wówczas czeka nas ponowne szukanie wymarzonego prezentu dziecka. Z jakim skutkiem? Trudno przewidzieć. Możliwe, że znajdziemy zabawkę bez większego problemu. Jednak czas oczekiwania może być znacznie wydłużony lub cena z racji braków na rynku, będzie najzwyczajniej dużo wyższa.

Ten problem dotyczy często zabawek prezentowanych w reklamach.

Takie sytuacje mają miejsce najczęściej w okresach poprzedzających wzmożone zapotrzebowanie na zabawki: Dzień Dziecka, Święta Bożego Narodzenia, mikołajki, ale również w czasie największych promocji: Black Friday (Czarny Piątek), Cyber Monday czy Dzień Darmowej Dostawy.

Zostało jeszcze kilka dni, zdążę z prezentem…

Sprawa bardziej dotyczy sklepów internetowych z zabawkami, niż stacjonarnych. Jednak miejmy na uwadze pierwszą, wcześniejszą radę. Otóż wielu z nas czytając „czas dostawy”, „termin wysyłki” 48 h, myśli, że nie ma takiej siły, która zatrzyma proces dostarczenia przesyłki z prezentem dla dziecka.

Wielki błąd! Po pierwsze, sklep internetowy to swego rodzaju złożony system, który aktualizuje się co pewien czas o stany magazynowe. Bywają sytuacje, że kilku klientów, właśnie składa zamówienie na tą samą zabawkę – w tym samym czasie. Jeśli liczba chętnych przewyższa ilość dostępnych sztuk, to niestety wówczas, któryś z klientów może nie mieć możliwości dokończenia zakupu.

Po złożeniu zamówienia, sklepy niejednokrotnie kompletują je – jest to czas na dokładną weryfikację, czy dany towar na 100% jest jeszcze w magazynie. To nie koniec drogi, jaka dzieli nas od otrzymania paczki.

W zależności od wybranej formy płatności i dostawy, zanim prezent trafi pod adres, może minąć więcej czasu niż przewidujemy.

Wybierasz przelew tradycyjny zamiast szybkiej płatności? – wówczas trzeba zaczekać, aż sklep fizycznie odnotuje przelew na swoim koncie – co może wydłużyć realizację nawet o kilka dni (przykład: przelew wysłany w piątek, będzie zaksięgowany na koncie sklepu w poniedziałek – często już po godzinach jego pracy, więc wysyłka będzie realizowana we wtorek).

Wybór rodzaju dostawy – kurier, paczkomat. Podczas wzmożonych okresów zakupowych, wzrasta również obciążenie logistyczne firm kurierskich. Nie zapominajmy o tym!

Pogoda i inne wypadkowe

Aura potrafi zaskoczyć „drogowców”, wówczas i firmy kurierskie mogą mieć problem z dostarczeniem wszystkich przesyłek na czas. Większość przesyłek jest transportowanych drogą lądową – więc miejmy na uwadze złe warunki na drogach i niestety również wypadki.

Strajk, brak mocy przerobowych. Zdarzały się już historie, że firmy kurierskie podczas szczytów zakupowych, borykały się ze strajkami pracowników, co niestety miało również przełożenie na wydłużony czas oczekiwania na wymarzony prezent dziecka.

Przerwy w działaniu banków, problemy z płatnością kartą lub zwyczajnie chwilowe lub dłuższe braki internetu, również spowodowane wzmożonym zapotrzebowaniem na te usługi.

Kupuję wcześniej aby…

  • oszczędzić sobie stresu
  • nie pozostać bez prezentu dla dziecka w te szczególne dni
  • mieć czas na reklamację w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej produktu (bo przecież żaden sklep nie otwiera oryginalnych opakowań przed wysłaniem – zwyczajnie, tego nie życzą sobie klienci)
  • w przypadku uszkodzenia przesyłki – mam czas na wznowienie procedury dostarczenia sprawnej zabawki
  • w bardzo awaryjnej sytuacji, zawsze mogę zakupić zabawkę w sklepie stacjonarnym, a w naszym przypadku mamy ich, aż 29 na terenie kraju
lego hidden side zabawkitotu

Gdzie kupić zabawki? – stacjonarnie czy w internecie?

Ten temat już poruszaliśmy w oddzielnym wpisie – możesz go przeczytać klikając poniżej:

Skoro mowa o prezentach, to może warto zaczerpnąć trochę inspiracji

Wspaniałe zabawki kupisz w sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci: zabawkitotu.pl oraz w sieci sklepów stacjonarnych dla dzieci Świat Zabawek.