Baby Opera – muzyka mistrzów dla Twojego dziecka

Posted by

Czym jest Baby Opera? Niesamowita zabawka sensoryczna z najpiękniejszymi utworami muzyki klasycznej. Uspokaja, aktywizuje intelektualnie i emocjonalnie. Wspaniały prezent dla noworodka i małego dziecka.

maskotki Baby Opera
<strong><a href="https://zabawkitotu.pl/baby-opera">Maskotki Baby Opera</a></strong>

Jak działają i czemu służą zabawki Baby Opera?

 • Rozwijają zdolności poznawcze i sferę emocjonalną oraz pozytywnie wpływają na wyobraźnię.
 • Wspomagają kreatywność i rozwój psychiczny.
 • Aktywizują i rozwijają osobowość jeszcze w okresie płodowym. Słuchanie muzyki w tym czasie stymuluje w mózgu dziecka proces powstawania komórek i połączeń nerwowych.
 • Stymulują rozwój dziecka w sferze sensorycznej, intelektualnej i emocjonalnej
 • Pomagają rodzicom w wychowaniu, wpływają na zdolność koncentracji oraz szybszego uczenia się i zapamiętywania oraz poczucia równowagi i orientacji przestrzennej.
 • Pobudzają aktywność umysłu i ciała, stymulują ruch, zachęcają do „tańca” (raczkowania i stawania o własnych nóżkach).
 • Pomagają dziecku w zasypianiu, przyjmowaniu pokarmów, odpowiednim przybieraniu na wadze oraz nawiązywaniu relacji z otoczeniem.
 • Przyspieszają rekonwalescencję, normalizują napięcie mięśniowe oraz uspokajają.
 • Dają poczucie przyjemności, poprawiają nastrój zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
 maskotki sensoryczne Baby Opera

Operowe Zwierzaki dzielą się na dwie grupy:

 • wyciszające (Panda Lulu, Pingwin Gabi, Kot Mimi)
 • aktywizujące (Zebra Meggi, Lemur Kiki oraz Koale: Pola i jej córeczka Tusia)

W rodzinie znalazły się również: Owieczka Gloria z pieśniami chrześcijańskimi oraz Sowa Frederic z muzyką Fryderyka Chopina.

Dlaczego maskotki Baby Opera są czarno-białe?

Oko dziecka po urodzeniu rozpoznaje jedynie kontrastowe zestawienia wyrazistych wzorów, właśnie w czerni i bieli. Dlatego Baby Opera wspomaga rozwój dzieci przez stymulację wzroku i słuchu.

Muzyka

Wykonawcą nagranych i użytych w maskotkach utworów jest JUSTYNA RECZENIEDI. Sopranowy głos, ćwiczony przez wiele lat pod kierunkiem najlepszych pedagogów.

Wiedziałam, że w zabawce muszą być wykorzystane znane utwory najwybitniejszych kompozytorów, jak np. „Dla Elizy” Beethovena, „Pory roku” Vivaldiego, „Marsz turecki” Mozarta czy „Jezioro Łabędzie” Czajkowskiego. Jednak jedna zabawka Baby Opera to nie „jeden utwór”, a 18! Osiemnaście różnych klasycznych i operowych utworów w każdym zestawie.

JUSTYNA RECZENIEDI
<strong><a href="https://zabawkitotu.pl/baby-opera">Maskotki Baby Opera</a></strong>

Zabawki posiadają Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka i uszyte są w Polsce z certyfikowanych materiałów. Mają antyalergiczne wypełnienie, przez co są w pełni bezpieczne także dla alergików.

Głośność dźwięku jest regulowana. Wyjątkowe są również opakowania – eleganckie artystyczne pudełka, zaprojektowane przez cenioną graficzkę, Anastazję Pazurę. Te przyjazne środowisku, polskie produkty zdobyły tytuł ZABAWKA ROKU.

Kup teraz:

Maskotki Sensoryczne Baby Opera