Puzzle – zabawa, hobby, edukacja

Posted by

Doskonałe połączenie zabawy i edukacji. To właśnie puzzle ćwiczą pamięć, wspomagają rozwój sensoryczny, wyrabiają cierpliwość. W puzzlach doskonałe jest to, że po ich złożeniu otrzymujemy natychmiastową nagrodę.

Jakie puzzle wybrać?

Przestrzenne (3D), z efektami świetlnymi, a może tradycyjne? Wybór jest bardzo duży. Zacznijmy może więc od ilości elementów. One zazwyczaj określają stopień skomplikowania zabawy. To również wyznacznik grupy wiekowej, dla jakiej są przeznaczone puzzle. Do tego dochodzi materiał z jakich są wykonane: kartonowe, drewniane, z tworzywa, metalowe -magnetyczne, itd.

układam roboty

Puzzle do 100 elementów

Zawierają od kilku do 100 części. Przeważnie przeznaczone są dla najmłodszych. Wzory i kształty projektowane są tak, aby dziecko nie miało zbyt dużej trudności z ich ułożeniem. Puzzle muszą sprawiać trudność, ponieważ jest to jedno z podstawowych zadań tego typu zabawy. Dzięki temu od najmłodszych lat uczymy się kojarzyć, dopasowywać i ćwiczyć sprawność manualną.

Układam Roboty – puzzle od CzuCzu

Być może to dziwi, ale układanie puzzli rozwija również zdolności matematyczne i wspomaga późniejszą naukę pisania. Układanki, nauka cyferek, literek, kształtów, kolorów, to tylko niektóre z możliwości.

Puzzle od 101 do 500 elementów

To już kolejny poziom trudności. W tej kategorii znajdziemy już puzzle dla starszych dzieci oraz dorosłych. Panoramy miast, słynne budynki, obrazy i dzieła sztuki uznanych artystów, wspaniałe pojazdy i wiele innych. Nie zabraknie również tych, z ulubionymi bohaterami filmowymi, z bajek i komiksów.

Puzzle od 501 do 1500 elementów

Prawdziwa gratka dla amatorów wysokiego stopnia trudności. Piękne, szczegółowe mapy, dzikie zwierzęta, miasta i dzieła sztuki. To wszystko podzielone nawet na 1500 części! Idealne dla starszych dzieci, jako rozrywka rodzinna do wspólnego układania lub sposób spędzania czasu w dobrym towarzystwie. Złożone i utrwalone puzzle to również świetna ozdoba.

Puzzle powyżej 1500 elementów

Wspaniała i długa przygoda z puzzlami. Jeśli uwielbiasz piękne widoki, zabytkowe mapy, samochody i dzieła sztuki najwspanialszych mistrzów, to ta kategoria jest zdecydowanie dla Ciebie.

Puzzle 3D czyli układanie w przestrzeni

Żaglowce, budynki, najsłynniejsze stadiony, lotniskowce, dinozaury i wiele innych wspaniałych motywów, które możesz układać w przestrzeni. Końcowym efektem zabawy jest piękny przedmiot, który ozdobi zarówno salon, gabinet jak i pokój dziecka.

Zapraszamy po puzzle do sklepu z zabawkami zabawkitotu.pl oraz do sieci sklepów stacjonarnych dla dzieci Świat Zabawek