Lalki – jak wpływają na rozwój dziecka?

Posted by

Lalki dla dzieci plus akcesoria: przewijaki, ubranka, wózki, domki dla lalek to nie tylko wciągająca i potrzebna zabawa. Jest to nieoceniona pomoc w wychowaniu dzieci – zarówno dziewczynek jak i chłopców.

Lalka dla chłopca? Tutaj mogą pojawić się różnego rodzaju znaki zapytania. Niezależnie od Twoich przekonań, chłopcy mogą się bawić lalkami – w szczególności w wieku przedszkolnym. Dla dzieci w tym wieku, żadna z zabawek nie ma jeszcze przypisanej „płci” jako zabawka przeznaczona wyłącznie dla dziewczynki czy chłopca.

Znajdź odpowiednią lalkę:

lalki dla dziewczynki w wieku 0-3 latwózki dla laleklalki Barbie
lalki dla dziewczynki w wieku 4-6 latdomki dla laleklalki Steffi Evi
lalki dla dziewczynki w wieku 7-9 latgłowy do stylizacjilalki Bobasy
wszystkie lalkiwszystkie akcesoria dla laleklalki LOL
LOL Surprise Supreme – dziewczynka Lace i chłopczyk Leather

Dziewczynki bawią się samochodami, a chłopcy mogą sięgać po lalki. Jest to naturalne i nie należy w żaden sposób z tym walczyć. Dlaczego?

Większość psychologów dziecięcych jest zgodnych. Dzieci bawiące się lalkami dużo szybciej kształtują zmysły i budują relacje społeczne. Przez czesanie , ubieranie, karmienie, przewijanie i zabawę w rodzica, uczą się empatii i odpowiedzialności.

Lalki Snapstar

Specjaliści nie mają wątpliwości, że lalki, które  same w sobie imitują prawdziwe czynności z życia rodziny, dają najlepsze i wyraźne efekty w budowaniu relacji między dzieckiem, a jego rówieśnikami, rodzeństwem oraz rodzicami.  

LOL Surprise! OMG Crystal Star zabawkitotu
LOL Surprise! OMG Crystal Star

Robię krok naprzód! Podczas epickiej, zimowej dyskoteki przejmę scenę razem z moimi przyjaciółkami! Błyskotkom na tym przyjęciu nie będzie końca – połyskujący śnieg, lustrzane lodowe figury, a przede wszystkim nieziemskie kreacje.
Nadchodząca zima będzie błyszczeć z L.O.L. Surprise! Kolekcjonerska edycja modnej laleczki Crystal Star – O.M.G Winter Disco 2019.
Nieziemska gratka dla fanów i zbierających – ta wyjątkowa modna lalka to siostrzyczka uwielbianych L.O.L. Surprise! Glitterati Crystal Queen.
Laleczka mieni się kryształami od stóp do głów. Ma zniewalające różowe włosy z połyskującymi pasemkami, brokatowy cień do oczu i świetliste policzki.
Jej srebrny strój zatrzymuje wzrok, błyszcząca spódnica mieni się cekinami, a kostium o kryształowym kolorze powala z nóg.
Jej błyskotki – kryształowa tiara, obcasy na platformie, kolczyki, pasek i torebka podkreślają jaką jest prawdziwą królową!
Światło reflektorów to jej żywioł, a dyskotekowa kula podkreśla na scenie każdy jej ruch. Każda lalka L.O.L. Surprise! O.M.G. Winter Disco – Edycja Kolekcjonerska to jedyna w swoim rodzaju modna laleczka!
Nieziemskie stroje sceniczne, kryształowe tiary i akcesoria, fantastyczne buty, przebojowe torebki, szczotka, błyszcząca scena ze stojakiem na lalkę i kula dyskotekowa, to wszystko opływa luksusem!

W dzisiejszych czasach, wiele z zabawek dla dzieci  projektowanych jest w taki sposób, aby  wspierać wysiłek rodziców i opiekunów w wychowywaniu dzieci.

Lalka + akcesoria

Każde czynności jakie wiążą się z opieką nad dziećmi wymagają pomocnych przedmiotów. Dzieci obserwując rodziców, również chcą się nauczyć nimi posługiwać. Wzbogacajmy więc zabawę z lalką przez kompletowanie przydatnych akcesoriów: ubranka, wówzki dla lalek, smoczki, butelki, buciki, kołyski, nosidełka, wanienki i wiele innych. 

Jeśli dzieci mają tylko taką możliwość, powinny bawić się również w grupie. Jest to świetny sposób na budowanie relacji międzyludzkich. Dzielenie się i wspólne wymienianie akcesoriami do lalek z pewnością wzmocni pozytywne wzorce u dzieci.

Barbie, domek dla lalek

Lalka Barbie to z pewnością ikona wśród lalek. Od chwili jej premiery, czyli prawie od 60 lat, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych lalek na świecie. Marzenie wielu dziewczynek. Dla innych stanowią wręcz wartość kolekcjonerską. Barbie znalazła uznanie miedzy innymi dlatego, że jest jedną z pierwszych lalek, która reprezentuje wiele zawodów, a w te dzieci chętnie się bawią, naśladując przy tym dorosłych. Barbie to instruktorka fitness, stewardessa, tajna agentka, piosenkarka rockowa, naukowiec, pielęgniarka, weterynarz i wiele innych. Piękna, aktywna i świetnie ubrana. Towarzyszą jej niezliczone akcesoria oraz wspaniałe domki dla lalek.

Lalki Baby Born i Annabell

Zabawa lalkami kształtuje zmysł estetyczny, ćwiczy zdolności manualne i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Lalka jako przytulanka kształtuje instynkt opiekuńczy, empatię i uczy odpowiedzialności.

LOL Surprise! O.M.G. lalki fashion Royal Bee, M. C. Swag, Diva, Neon – w zabawkitotu.pl

Warto przeczytać na naszym blogu o zabawkach:

Zależy Ci na prawidłowym rozwoju dziecka i bezpieczeństwie podczas zabawy? Poznaj markę, która ma ponad 25 lat doświadczenia w tworzeniu zabawek dla dzieci w każdym wieku

Polub i obserwuj! 🙂