Odgrywanie ról – kreatywne zabawy dla dzieci

Posted by

Zabawa w dom, sklep, warsztat samochodowy, policjantów, żołnierzy i strażaków. Kreowanie zabawy lub inaczej odgrywanie ról przez dzieci, to nic innego jak naśladowanie życia dorosłych. Kluczowy element prawidłowego rozwoju dziecka i przystosowania do funkcjonowania w społeczeństwie.

Jakie zabawki wybrać, aby nauka, kształtowanie postaw opiekuńczych, empatii, zaradności były świetną zabawą?

Jeśli wiesz w jaką rolę lubi wcielać się Twoje dziecko – skorzystaj z poniższej listy, lub zapoznaj się z dalszą treścią, w której znajdziesz kilka subiektywnych propozycji naszego sklepu.

Super kuchnie dla dzieci

https://zabawkitotu.pl/kuchnia-mini-tefal-studio-bubble-xxl-smoby

Wyobraźnia dzieci jest praktycznie nieograniczona, dlatego często bawią się używając każdych przedmiotów imitujących sprzęty AGD, zestawy do sprzątania, jak i całe sklepy czy warsztaty.

Godne uwagi są z pewnością wieloelementowe kuchnie zabawkowe, sklepy – markety wraz z kasami elektronicznymi, warsztaty dla majsterkowiczów oraz małych mechaników, komplety narzędzi i sprzęt jakiego używają lekarze.

Wyobraźnia dzieci jest praktycznie nieograniczona, dlatego często bawią się używając każdych przedmiotów imitujących sprzęty AGD, zestawy do sprzątania, jak i całe sklepy czy warsztaty.

zestaw przypraw zabawka melissa doug

Jeśli jednak mamy taką możliwość, to wspierajmy je zabawkowymi kuchniami, sklepikami, owocami i warzywami do krojenia, czy też akcesoriami do wcielania się w rolę strażaka, lekarza, policjanta.

wózek, zestaw do sprzątania dla dzieci

Dzięki temu, dzieci łatwiej wcielają się w wybraną rolę i bawią samodzielnie lub z rówieśnikami.

Poniżej kilka podpowiedzi z podziałem na zainteresowania dzieci.

Zabawa w sklep

sklep, piekarnia dla dzieci, zabawki

Zabawa w modelkę / salon piękności

salon piękności zabawa

Zabawa w mechanika

https://zabawkitotu.pl/lego-speed-champions-75889-rewelacyjny-warsztat-ferrari

Zabawa w lekarza

https://zabawkitotu.pl/elektroniczny-wozek-medyczny-smoby_0

Zabawa w policjanta / strażaka / bohatera z bajki lub filmu

Tego typu zabawki są również częścią „umeblowania” dziecięcego pokoju lub kącika zabaw. Bardzo popularne w żłobkach, przedszkolach, w poczekalniach restauracjach czy hotelowych salach zabaw. Idealna, kreatywna i długa zabawa dla dzieci, w której scenariusz piszą obserwacje dorosłych oraz dziecięca wyobraźnia.

Zobacz wszystkie – > zabawki do odgrywania ról