Puzzle drewniane dla dorosłych

Posted by

Czy znacie kategorię zabawek bardziej uniwersalną od puzzli? Mamy te specjalnie przeznaczone dla najmłodszych, są też te dla dzieci w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. I my, dorośli, mamy w sobie dziecięcy gen, który sprawia, że nawet w sędziwym wieku sięgamy po kolejne puzzle. Wiedzieliśmy już wiele o tradycyjnych puzzlach, które układaliśmy na podłodze, jeszcze w czasach dzieciństwa. Później zaczęły pojawiać się również puzzle magnetyczne, które coraz chętniej są przygarniane przez nasze dzieci. Tym razem jednak chcemy skupić się na czymś naprawdę efektownym. Puzzle drewniane to już nie tylko wzory przeznaczone dla najmłodszych, ale również bardziej skomplikowane – stworzone specjalnie dla dorosłych. Jakie puzzle dla dorosłych są w tej chwili na topie? Które wyzwolą w nas powrót do dziecięcych czasów, a które zawrócą w głowie na tyle, że sięgniemy po kolejne motywy z konkretnej serii? Sprawdziliśmy najciekawsze propozycje i już spieszymy z odpowiedzią.

Puzzle dla dorosłych? Tylko od Trefla!

Służą podczas długich jesiennych wieczorów, kiedy możemy w ciszy i spokoju zająć się sobą. Pomagają się odprężyć i po ciężkim dniu odpocząć przy czymś twórczym. W pewnym stopniu pomaga to rozwijać naszą spostrzegawczość i uważność. Puzzle drewniane dla dorosłych mają w sobie tyle zalet, że ciężko wymienić je w jednym zdaniu. W sklepach możemy znaleźć wiele zestawów, które są idealną zabawką dla najmłodszych dzieci. Długo jednak musieliśmy czekać, by powstało coś także dla dorosłych. I w końcu są! Puzzle dla dorosłych Trefl sprawiają, że nawet podczas mroźnych wieczorów, nasze komórki stają się pobudzone do działania.

Występują w wielu wzorach, ale prawdziwym hitem, który może zwrócić uwagę nawet najzagorzalszych fanów puzzli, są kształty, zupełnie inne od tradycyjnych wersji puzzli. W każdym z zestawów puzzli drewnianych dla dorosłych Trefl znajdują się kształty, których nie znajdziecie w innych, klasycznych opakowaniach puzzli. Należą do nich chociażby części w kształcie roweru, gitary czy samolotu. Jest więc wszystko to, co możemy spotkać podczas podróży do przeróżnych zakątków świata.

A co z techniczną stroną puzzli drewnianych dla dorosłych Trefl? Są wykonane z włókien drzewnych, które po sprasowaniu tworzą elementy inne niż wszystkie. Inne jest również wnętrze opakowania. Puzzle drewniane Trefl występują w opakowaniach 500+1 oraz 1000 elementów. W każdym z nich ukryto nieregularne kształty, ściśle związane z tematyką każdego wzoru ukazanego na opakowaniu. Trefl dba również o środowisko. To właśnie ta seria puzzli posiada w swoim składzie ograniczony w znacznym stopniu udział plastiku. Jest to niewątpliwa zaleta, nad którą warto się pochylić. O zaletach samego układania puzzli pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.

Drewniane puzzle również dla dzieci

A kiedy już rodzice są zajęci układaniem własnych puzzli, warto, by dzieci również zajęły się czymś twórczym. Właśnie dlatego zadbajmy o zestaw puzzli również dla naszych pociech. Dla najmłodszych polecamy drewniane układanki z dużymi częściami, by dzieci mogły oswoić się dopasowywaniem do siebie kształtów. Dla tych nieco starszych, w wieku 2-4 lat, idealną propozycją będą puzzle edukacyjne, również magnetyczne. Zapewni to rozwój naszych dzieci w wielu dziedzinach życia, a my z każdym dniem będziemy mieli okazję podziwiać postęp naszych pociech.

Czy wystarczająco zaciekawiliśmy wszystkich chętnych do układania puzzli? Wielu z Was z pewnością nie musieliśmy, jednak przesyt wielu pozycji związanych z puzzlami jest tak duży, że drewniane puzzle dla dorosłych są ciekawym odświeżeniem wieczornych aktywności, a rzadko spotykane kształty części sprawiają, że nie odejdziemy od puzzli do momentu skończenia ich układania.