Zabawki edukacyjne dla dzieci – najlepsze pomysły na lekcje z zabawkami

Posted by

Jak uczynić naukę bardziej interesującą? Jak przekształcić lekcje w prawdziwe przygody, które zafascynują młode umysły i pobudzą ich ciekawość? Odpowiedź jest prosta – poprzez zabawki! Są one potężnym narzędziem do nauki, które pomaga przyswajać nowe informacje w naturalny i przyjemny sposób.

Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych zabawek edukacyjnych dla dzieci. Z powodzeniem mogą być wykorzystane jako pomysły na lekcje w domu i szkole.

PRZEDMIOTY ŚCISŁE – poznajcie wyjątkowe zestawy naukowe!

1. MODEL UKŁADU SŁONECZNEGO CLEMENTONI 3D

  Wybierzcie się w kosmiczną podróż na krańce układu słonecznego. Z pomocą aplikacji w telefonie odkryjcie ciekawostki o planetach. To prawdziwa gratka dla małych astronomów.  Dzięki niej dzieci szybko zrozumieją, jak działa nasz układ słoneczny.

  2. I’M A GENIUS SCIENCE POZNAJ CIAŁO CZŁOWIEKA

  Złóżcie miniaturowy szkielet człowieka i dokładnie poznajcie układ kostny. Plakat i książeczka zapozna was z nazwami poszczególnych narządów. Dowiecie się o nich czegoś więcej. To pasjonująca lekcji anatomii w domu lub w szkole!

  3. NAUKOWA ZABAWA – MOJE PIERWSZE DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE

  Zorganizujcie w pokoju wasze własne laboratorium. Zestaw zawiera ponad 100 różnych doświadczeń. Każde z nich to dowód na to, że reakcje chemiczne z zeszytu naprawdę działają. Eksperymenty są całkowicie bezpieczne i oparte na wiedzy ze szkolnych podręczników. Zestaw dostarcza więc, mnóstwo pomysłów na lekcje w domu i szkole.

  PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE – zorganizujcie nietypową lekcję historii, polskiego i angielskiego!

  4. MAŁY GENIUSZ QUIZ – JĘZYK POLSKI

  „Mały Geniusz Quiz” to nietypowa gra planszowa pełna kolorowych elementów. Żetony, pionki, koło fortuny i pytania, jak z teleturnieju – uczcie się języka w zabawny sposób. Gra rozwija słownictwo i przekazuje wiedzę z języka polskiego. Oferuje dwa poziomy trudności. Dzięki temu dostosowuje się do wieku i umiejętności dziecka i wciąż pobudza jego rozwój językowy na nowo.

  5. DIAMENTOWA MOZAIKA ULICZKA LONDYNU

  Przedstawiamy zestaw DIY i sposób na naukę angielskiego w jednym. Twórzcie trójwymiarowy obraz Londynu, ucząc się nowych słówek i zwrotów. Wystarczy, że opiszecie obiekty, które właśnie ułożyliście z diamencików. Przy okazji poznacie symbole Anglii – czerwone, piętrowe autobusy, nietypowe budki telefoniczne czy Big Ben. To tu pomysły na lekcje spotykają się z zabawą i sztuką! 

  6. GRA WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA

  Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Wyrusz w podróż po Europie z 1900 roku i połącz zabawę z nauką. Rywalizujcie ze sobą w długości pociągów i uczcie się historii naszego kontynentu. To jedna z najlepszych zabawek edukacyjnych dla dzieci, dzięki której zorganizujecie niezapomnianą lekcję historii czy nietypową godzinę wychowawczą.

  DO PRZEDSZKOLA – wzbogaćcie przedszkolną bazę zabawek o najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci!

  7. CLEMENTONI UCZĘ SIĘ ANGIELSKIEGO

  „Clementoni Uczę Się Angielskiego” wprowadzi najmłodszych w świat najpopularniejszego języka na świecie. Dzięki pięknym ilustracjom dzieci nauczą się pierwszych słówek w zabawny sposób. To doskonała propozycja dla przedszkoli, które chcą wzbogacić swoją ofertę o ciekawe, edukacyjne zabawki.

  8. TABLICA EDUKACYJNA SZKOŁA Z AKCESORIAMI

  Przygotujcie się na szkolne przygody z ogromną tablicą edukacyjną. W zestawie znajduje się aż 80 akcesoriów i mnóstwo obszarów zabawy – tablica do pisania, urodzinowy pociąg do nauki miesięcy, drzewo pogodowe i wiele innych. Zabawka idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

  9. CLEMENTONI ALFABET

  Nauka alfabetu jest pierwszym krokiem w edukacji każdego dziecka. „Clementoni Alfabet” to edukacyjne puzzle, które nauczą liter w przystępny sposób. Dopasowujcie puzzle i literki do kolorowych obrazków. Nauka przez skojarzenia (literka – obrazek) jest najbardziej efektywna. Wykorzystajcie to już na początku ścieżki edukacyjnej dziecka.

  DZIEŃ NAUCZYCIELA – pokaż swojemu nauczycielowi, że o nim pamiętasz!

  Pisząc o zabawkach edukacyjnych dla dzieci nie możemy zapomnieć o nauczycielach. To oni wprowadzają dzieci w świat edukacji. Doceńcie ich pracę i podarujcie im jeden z upominków. Z pewnością docenią Wasz gest, np. w Dniu Nauczyciela.

  W tym wpisie przedstawiliśmy najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci. Oprócz tego, że dostarczają one świetnych pomysłów na lekcje, są też wsparciem w nauce w domu. Sprawdź nasze poprzednie wpisy, by dowiedzieć się, jak znaleźć odpowiedni plecak do szkoły lub skompletować wyprawkę dla pierwszaka.