puzzle warszawa

Zabawki Made in Poland

Posted by

Czy wiesz, które z zabawek są produkowane w Polsce? Zobacz polskie marki, z których jesteśmy dumni – zabawki Made in Poland

Pamiętaj, że zakup zabawki, to nie tylko wsparcie dla jednej rodzimej firmy, ale uruchamia cały, złożony łańcuch pozytywnych zdarzeń: od tworzenia miejsc pracy, przez transport, wzrost produkcji komponentów z których zabawki są produkowane i tak dalej…

Dobre bo polskie ✌

Jeśli chcecie cofnąć się w czasy swojego, rodziców lub dziadków dzieciństwa, to polecamy Wam wspaniałe miejsce z dawnymi polskimi zabawkami.

Galeria Starych Zabawek w Gdańsku prezentuje wyjątkową wystawę zabawek z lat 1920-1989. 100% eksponatów pochodzi z polskich fabryk i spółdzielni. Galeria posiada w swojej kolekcji ponad 4000 zabawek. Świetna atrakcja, której nie możecie ominąć będąc w Gdańsku!

Zdjęcie pochodzi z galerii zdjęć na portalu Facebook Galerii Starych Zabawek w Gdańsku.

zabawkitotu totutek

ZABAWKI COBI

COBI to super zabawki dla dzieci w różnym wieku. Klocki, figurki, gry, maskotki interaktywne, pojazdy. Zabawki kreatywne oraz interaktywne. Coś ekstra? Czołgi, Warszawa, Syrena, Trabant i wiele innych super pojazdów! Nieograniczone możliwości dobrej zabawy.

Klocki COBI, z których firma słynie w całej Europie i na świecie są wytwarzane w ✌ Polsce. Jest to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa dzieci. Wykonane zgodnie z normami Unii Europejskiej oraz certyfikowane przez europejskie laboratoria. To tu znajdziesz wyjątkowe klocki z serii Historical Collection i Armed Forces.

zabawkitotu totutek

ZABAWKI ALEXANDER

Alexander – rodzinna firma i polski kapitał. Ponad 40 lat na rynku. Alexander to świetne, przemyślane, ciekawe gry i zabawki edukacyjne dla dzieci. Prawie wszystkie komponenty dostępne w grach i zabawkach edukacyjnych produkowane są w zakładzie, znajdującym się w Chwaszczynie koło Gdyni.

Szczególnie polecamy gry umysłowe, losowe i sprawnościowe, a także puzzle i zestawy origami. Atrakcyjna forma spędzania czasu przez dzieci i całe rodziny.

zabawkitotu totutek

ZABAWKI CZUCZU

Rodzinna firma z Krakowa. To tu są wymyślane, projektowane i produkowane zabawki. CzuCzu wyrosło z potrzeby stworzenia czegoś wyjątkowego dla dzieci założycieli marki.

Razem z nimi rosły produkty i dziś, po 14 latach istnienia, można z dumą powiedzieć, że CzuCzu jest marką, która rozwija wyobraźnię najmłodszych i poszerza horyzonty dziecięcego świata. Marka globalnie znana jest jako Banana Panda.

totutek

ZABAWKI GRANNA

Granna to uznany polski wydawca i producent gier. Firma tworzy gry od 1991 roku i eksportuje do ponad 20 krajów świata, m.in. Czech, Austrii, Japonii, Słowenii, Rosji, Szwajcarii i Korei, a także na Białoruś, Litwę, Łotwę, Ukrainę oraz do krajów skandynawskich.

Najbardziej znaną grą jest Superfarmer – to gra przygotowana na podstawie Hodowli Zwierzątek (stworzonej przez sławnego polskiego matematyka prof. Karola Borsuka w 1943 roku), tłumaczona na wiele języków, ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Popularne gry z portfolio Granny to Kopciuszek, Alicja w Krainie Czarów, Potwory do szafy.

Gry przeznaczone są dla osób w różnych przedziałach wiekowych: najmłodszych 2-4-latków (unikalne na rynku!), młodszych i starszych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży. Wszystkie gry mają walory edukacyjne, są wśród nich takie, w które można grać samodzielnie, jak również bardziej zaawansowane, angażujące większą grupę graczy: rodzinę i przyjaciół.

totutek

ZABAWKI SZUMISIE

Szumisie w całości są produkowane w Polsce. Misie szyte są w szwalni pod Łowiczem, a mechanizm szumiący powstaje w warszawskiej fabryce.

Cała kolekcja stworzona jest z certyfikowanych materiałów, bezpiecznych od pierwszego dnia życia. Szumisie powstały z potrzeby – w pewną nieprzespaną noc, założycielka marki, wpadła na pomysł zamknięcia kojącego szumu w przytulnym misiu.

ToTutek zabawkitotu

ZABAWKI TREFL

Trefl SA to dynamicznie rozwijająca się rodzinna firma, obecna na rynku od 1985 roku.

Zabawki i puzzle Trefl tworzone są z myślą o dzieciach, młodzieży i całych rodzinach. Bezpieczne i często tradycyjne zabawki Trefl, inspirują do wspólnych i ciekawych form spędzania czasu oraz wspierają poznawanie i zrozumienie otaczającego świata. Dynamiczna interakcja, wspólny śmiech, indywidualne lub zespołowe rozwiązywanie łamigłówek czy układnie puzzli, to tylko niektóre z zalet tych zabawek.

totutek zabawkitotu.pl

ZABAWKITOTU.PL

To polski sklep internetowy z zabawkami, z polskim kapitałem i pasją do zabawek. To tu znajdziesz najlepsze zabawki dla dzieci w każdym wieku. Zarówno te, które mają dostarczyć masę uśmiechów i radości, jak i takie, które będą wspierać rozwój dziecka na każdym jego etapie życia.

W ofercie klocki, gry, puzzle, lalki, wózki dla lalek, kuchnie zabawkowe, autka, pojazdy dla dzieci, zabawki ogrodowe i wiele innych.