Wyprawka szkolna zabawkitotu.pl

Wyprawka szkolna – niezbędne przybory szkolne

Posted by

Wyprawka szkolna – co warto kupić?

Kompletowanie wyprawki szkolnej i co za tym idzie – koniec wakacji, zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu uczniów jest to szczególnie ekscytujący czas, kiedy wreszcie będą mogli zobaczyć swoich kolegów ze szkolnej ławki. Natomiast dla rodziców, szczególnie tych posiadających pierwszoklasistów, ten czas może okazać się szczególnie stresujący.

Wyprawka szkolna dla dziecka

W zależności od tego w jakim wieku jest dziecko, przygotowanie wyprawki będzie wyglądało inaczej. Dla młodszych dzieci, szczególnie tych, które do szkoły pójdą po raz pierwszy, ważniejszy od funkcjonalności będzie wygląd. Kolorowe kredki, długopisy i farby to tylko jedne z niewielu potrzebnych rzeczy w wyprawce szkolnej. Szczególnie, jeśli posiadają ulubiony motyw dziecka. Dla starszych natomiast bardziej liczyć się będzie funkcjonalność.

Przybory szkolne Colorino Kids

Artykuły plastyczne

Najważniejsze artykuły szkolne kreatywne dla dziecka to zmazywalny długopis lub ołówek. To przy ich pomocy będzie się uczyło pisać, rysować, czy też rozwiązywać trudniejsze zadania w późniejszym wieku. Warto wyposażyć piórnik w więcej niż jedną sztukę oraz gumkę do mazania. Dzieciom często przydają się kolorowe długopisy żelowe. Szczególnie popularne są długopisy brokatowe, metaliczne, neonowe lub tęczowe, które zmieniają kolor w trakcie pisania. Potrzebne są do podkreślania tematów zajęć, a także do rysowania.

Do zadań kreatywnych idealnie sprawdzą się również kredki ołówkowe heksagonalne lub trójkątne, które perfekcyjnie wpasowują się w małe dłonie, zapewniając komfort rysowania. Im większa ilość kolorów, tym bardziej pobudzona kreatywność. Nie możesz zapomnieć też o temperówce, która nie zawsze dołączona jest do zestawu. Nowością na rynku są kredki pastelowe, które szczególnie podobają się dziewczynkom.

W wyprawce szkolnej nie możesz zapomnieć o kolorowych farbach plakatowych lub wodnych. Farby plakatowe, dzięki większemu kryciu, sprawdzą się na wszystkich powierzchniach. Farby wodne natomiast swoje główne zastosowanie znajdują na papierze. Większość farb pozwala na swobodne łączenie kolorów, co rozszerza gamę kolorystyczną. Warto, żebyś wyposażył dziecko w oba rodzaje, by dać mu wybór technik malowania. Pierwszoklasistom przyda się również zestaw pędzli oraz kubeczek na wodę.

Farby plakatowe 8 kolorów Astra
Farby plakatowe 12 kolorów Colorino Kids


W obowiązkowym wyposażeniu pierwszaka powinien znaleźć się również zestaw plasteliny. Dzięki swojej wielofunkcyjności można z jej pomocą stworzyć figurki, odciskać wzory, czy też tworzyć obrazy.
Flamastry i pisaki to jeden z elementów wyprawki szkolnej, których nie powinieneś pominąć. Dzięki zróżnicowanym grubościom i kształtom, świetnie nadają się do pisania i rysowania precyzyjnych kształtów.

Flamastry 12 kolorów Colorino Kids
Plastelina prostokątna 12 kolorów Astra

Nie możesz zapomnieć też o notesach i zeszytach. Dla dzieci liczy się indywidualność oraz otaczanie się rzeczami, które lubią. Pozwól im wybrać produkty z ulubionymi bohaterami, czy też motywami. To samo tyczy się innych artykułów kreatywnych typu blok rysunkowy, techniczny lub kolorowy. Przydatne okazują się również zestawy kolorowej bibuły.

Sprawdź całą ofertę przyborów szkolnych. Kredki, flamastry, pisaki, farby, modelina, plastelina, kolorowe długopisy. Wyprawka szkolna dla każdego ucznia.