Zabawki dla przedszkoli

Posted by

Zabawki są kluczowym elementem każdego przedszkola. Odpowiednio dobrane w dużym stopniu przyczynią się do harmonijnego rozwoju dziecka. Osoby zajmujące się doborem zabawek do każdej z placówek muszą zwracać uwagę na wiele czynników. Często różnych, patrząc przez aspekt wieku dzieci. Na jakie zabawki do przedszkoli warto więc postawić?

Po pierwsze – kreatywna zabawa w przedszkolu

Jeśli szukasz zabawek, które przyciągną każdego przedszkolaka i zatrzymają go przy zabawce na dłużej – postaw na zabawki kreatywne. W naszej ofercie znajdziesz tysiące zabawek i akcesoriów do żłobka, przedszkola, kącika lub sali zabaw. Kreatywne zabawki w bogatej kolorystyce to element, bez którego dzieci nie wyobrażają sobie przedszkoli. Kolory przyciągną do zabawy najmłodsze grupy przedszkolne. Możliwość zabawy w dużych grupach i burza mózgów nad elementami do złożenia, będą za to na wagę złota w najstarszych grupach. I właśnie to tu pojawiają się drewniane klocki, które są uwielbianą zabawą kreatywną zwłaszcza dla chłopców. Kreatywne zabawki edukacyjne dla dziewczynek to przede wszystkim możliwość tworzenia. Zabawki do przedszkoli powinny mieć więc w swoim składzie różnego rodzaju masy plastyczne, mozaiki do zdobienia, ciastoliny, najlepiej z elementami brokatu i z motywami ulubionych bajek.

Po drugie – kreowanie zabawy

Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają być bez przerwy w ruchu. Bieganie, skakanie i innego rodzaju aktywności fizyczne są w przedszkolach na porządku dziennym. Właśnie dlatego zabawki do przedszkoli powinny niekiedy nawoływać do kreatywnej zabawy ruchowej. Nauka jest oczywiście bardzo ważna, jednak od czasu do czasu przydadzą się zabawki na rozruszanie najmłodszych. Plac zabaw, jazda na rowerze czy hulajnodze, a w niepogodę zabawa w dom, sklep, restaurację, pobudzi dzieci do kreatywnej zabawy.

Gry do przedszkoli

Kiedy zabawki dla przedszkoli odejdą w kąt i dzieci pod koniec dnia będą chciały odpocząć, doskonałą propozycją będą gry dla przedszkoli. Do najpopularniejszych należą te związane z zapamiętywaniem elementów oraz takie, które pobudzą dzieci do współzawodnictwa. Każda z gier do przedszkoli dostępnych w naszym sklepie jest w mniejszym lub większym stopniu edukacyjna, więc przedstawiciele placówek mają pewność, że powierzają rozwój dzieci z ich przedszkoli w dobre ręce. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają również zgadywanki, a te w połączeniu z nauką literek i cyferek, będą fantastycznie sprawdzały się podczas zabawy dzieci, które lada moment wstąpią w progi szkoły podstawowej. To tu przedszkola znajdą gry specjalnie przeznaczone dla przedszkolaków.

Puzzle dla małych i dużych

Puzzle tradycyjne, puzzle magnetyczne, puzzle drewniane. Każda z dziedzin puzzli ma u nas swoje miejsce, a jest to bardzo ważne ze względu na wiek dzieci. Najstarsze przedszkolaki będą chciały zmierzyć się z puzzlami z większą ilością części. Najmłodsze natomiast powinny otrzymać puzzle do przedszkoli z niewielką ilością elementów, by każdy ułożony obrazek stał się ich pierwszym i kolejnym z małych sukcesów, jakie osiągną w przedszkolu. Wiele wzorów, wariantów kolorystycznych i ilości elementów w jednym miejscu. To tu każde dziecko znajdzie swoje ulubione puzzle.

Nauka przede wszystkim

Każda z wyżej wymienionych kategorii w pewnym stopniu kształci i pozwala zdobyć nowe umiejętności dzieci uczących się w przedszkolu. Naukowe zabawki do przedszkoli to jednak najwyższy poziom zdobywania wiedzy i produkty, które są ściśle związane z samą nauką. Zabawki naukowe są jednak skonstruowane w taki sposób, by dzieci w przedszkolach nie były nimi znudzone już po pierwszym użyciu. Zabawa będzie w tym przypadku również przepustką do lepszego startu w szkole podstawowej, ponieważ dzieci zaznajomią się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi przedmiotów, które czekają na nie po ukończeniu szóstego roku życia.

Artykuły szkolne i książeczki

A skoro mówimy już o przygotowaniu do szkoły podstawowej, wśród zabawek do przedszkoli nie może także zabraknąć artykułów szkolnych i książeczek przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych będą to chociażby miękkie książeczki edukacyjne, które pomogą zapoznać się z otaczającym je światem. Starsze dzieci powinny mieć natomiast dostęp do bardziej rozwiniętych wydawnictw, a także do tego, co uwielbiają robić przedszkolaki – do kolorowanek.

Przedszkola, ale także restauracje, hotele i inne placówki ze strefami dla dzieci znajdą w naszym sklepie odpowiednie zabawki dla maluchów. Mamy wszystko, by sprostać wymaganiom najmłodszych. Każde dziecko, niezależnie od wieku, znajdzie w waszych strefach coś, co przypadnie mu do gustu, o ile ściśle będziecie stosować się do wyżej wymienionych porad i zwrócicie uwagę na produkty, które wyróżniliśmy. To tu kupicie kompleksowe wyposażenie każdego kącika zabaw.